Dr. MEHDİ CİHANGİR

 

Dr. Mehdi Cihangir 1969 yılında İran’da doğdu. Babol Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Geleneksel Tıp’ta 15 yllık deneyim sahibi. Doktor Seyyid Muhammed Rıza ve Seyyid Ali Taberi’den Geleneksel Tıp Alanında eğitim alan Dr. Mehdi Cihangir Erdebil eyaletinin hastalıklar kontrol merkezinin sorumlusu aynı zamanda Erdebil Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Uzmanı olarak görev yaptı. Bir çok ülkede gönüllü olarak hekimlik görevini üstlenen Dr. Mehdi Cihangir İran radyo ve televizyonlarında uzun yıllar Geleneksel Tıp üzerine programlar yaptı. Bir çok dergi ve gazetede makaleler yayımladı. Ülkemizde de bir çok kişi ve kuruluşa Geleneksel Tıp konularında eğitim vermiştir. 5 dil bilen Dr. Mehdi Cihangir 2014 yılından itibaren İstanbul’da Darüşşifa Sağlıklı Yaşam Merkezinde Sağlıklı Yaşam Danışmanı olarak hizmet vermektedir.

Uzmanlık Alanları: Sülük tedavisi, geleneksel ve İslami Tıp, hacamat terapi, arı terapi, şifalı bitkilerle tedavi, mizaçlar ve ahlatlar. Geleneksel tıbbın esasını oluşturan eğitimler, hadislerden kaynaklanan tedaviler, geleneksel tıp’ta güzellik malzemeleri, bilimsel baharatçılık.

Yayınlanacak Kitapları: Hacamat Tedavisi, Sülük Tedavisi, Arı tedavileri, Şifalı Bitkilerle Tedavi,  Geleneksel Tıp’ta güzellik ve kozmetik. Aile Rehberliği ve Sağlıklı Yaşamın Sırları…

.